Відділення
Національної служби посередництва і примирення
в Рівненській області

Робота інформаційно-консультаційних центрів НСПП – важлива складова діяльності відділення НСПП в Рівненській області

Д. Культін, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області

 

 

З 2003 року в Рівненській області діє 19 інформаційно-консультаційних центрів НСПП (далі – ІКЦ), які створені при міських та районних управліннях праці та соціального захисту населення. ІКЦ надають правову допомогу сторонам соціально-трудових відносин та громадянам, інформують громадськість про діяльність НСПП.

Відповідно до плану роботи відділення НСПП в Рівненській області (далі – Відділення) на 2017 рік та в рамках переукладеної у грудні 2016 року угоди про взаємодію Відділення та Департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації, Відділенням здійснюються заходи по вдосконаленню роботи ІКЦ, зокрема, в напрямах покращення ними інформування щодо моніторингу стану соціально-трудових відносин у трудових колективах, здійснення прогнозування виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) тощо.

Зокрема, Відділенням розроблені відповідні рекомендації, які передані завідувачам ІКЦ, та проводяться виїзди до них.

Так, 08 лютого 2017 року працівниками Відділення здійснено вивчення роботи ІКЦ в Рівненському районі та надання методичної допомоги завідувачу ІКЦ, заступнику начальника управління праці та соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації О.А. Остропольській.

Під час зустрічі було обговорено стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях Рівненського району та напрями роботи ІКЦ у питаннях сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин у трудових колективах, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Як зазначила О.А. Остропольська, на даний час на підприємствах, в установах, організаціях Рівненського району зберігається соціальна стабільність. Заборгованість із виплати заробітної плати, за оперативними даними на 27.01.2017 року, становить 2,2 млн. грн. та існує на 3 підприємствах району, що визнані банкрутами або припинили діяльність. Відтак, соціально-трудові відносини на цих підприємствах припинені.

Незважаючи на це, питання погашення заборгованості із заробітної плати на зазначених підприємствах, забезпечення виплати мінімальної заробітної плати постійно розглядається на засіданнях районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших виплат, де О.А. Остропольська є секретарем.

Завідувачем ІКЦ в Рівненському районі також було повідомлено, що у 2016 році звернення до ІКЦ носили здебільшого індивідуальний характер та були пов’язані із питаннями надання соціальної допомоги, пільг та субсидій.

Заступник начальника Відділення Т. Фокіна поінформувала про здійснену Відділенням роботу у 2016 році та наголосила на необхідності удосконалення роботи ІКЦ з проведення моніторингу соціально-трудових відносин у трудових колективах та оперативного інформування Відділення у разі загострення цих відносин.

Учасники зустрічі констатували, що практика Відділення по наданню допомоги ІКЦ дозволить покращити результати їх роботи та сприятиме виконанню завдань у забезпеченні соціальної стабільності в трудових колективах.