О.Турчинська, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області
На виконання пункту 4.1 Плану роботи відділення НСПП в Рівненській області на квітень 2017 року відбулась робоча зустріч із головою Рівненської обласної організації профспілки працівників лісових галузей О.Сідлецьким із представниками Відділення.
Так, 05 квітня 2017 року під час зустрічі були обговорені основні проблеми соціально-трудових відносин галузі. Головою профспілки було звернуто увагу, що дана галузь відіграє важливу роль в економіці Рівненської
області та за рівнем лісистості наша область посідає трете місце в Україні. В області діє 18 підприємств лісгоспів, які повністю забезпечують область лісоматеріалами і мають ринки збуту в іншу місцевість. Завдяки успішній фінансово-економічній діяльності більшості підприємств галузі покращується соціальний захист працюючих. В регіоні здійснює діяльність три деревообробних підприємства. Протягом останніх років по області зростає рівень заробітної плати працівникам галузі, який у 2016 році у 1,8 рази перевищив цей показник в середньому по економіці області. Виплата заробітної плати проводиться двічі на місяць. Крім того, в кожному лісгоспі укладено колективний договір, який передбачає забезпечення найманих працівників додатковим соціальним пакетом, у вигляді додаткових відпусток, доплат та премій до заробітної плати, путівок тощо. Обласна профспілка, що налічує більше 4300 осіб, в поточному році планує оздоровити близько 700 дітей та 1000 найманих працівників.
Однак, головною проблемою на сьогодні є прийняття Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів під підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді), оскільки з початку 2017 року вирубка лісу-кругляку в області знизилась на 30%. Тому рівень продуктивності праці лісівників впав в середньому на 2,5%, що також вплинуло і на розмір заробітної плати. В свою чергу, роботодавцем – Рівненським обласним управлінням лісового та мисливського господарства - повідомлено профспілку про можливе вивільнення найманих працівників в кількості 220 осіб в області. Проте, стан соціально-трудових відносин в галузі наразі стабільний.
Голові Рівненської обласної організації профспілки працівників лісових галузей було детально роз’яснено положення Законів України « Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «Про соціальний діалог В Україні». По результатах проведеної зустрічі сторонами домовлено тримати постійний зв'язок з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) в трудових колективах лісової галузі, розв’язання можливих протиріч у правовий спосіб тощо.