Відділення
Національної служби посередництва і примирення
в Рівненській області

На Рівненщині увага влади зосереджена на погашенні заборгованості із виплати заробітної плати

І.Нечипорик, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області

 

29 травня 2017 року начальник відділення НСПП в Рівненській області М.Красько взяв участь в роботі чергового засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке відбулось під головуванням першого заступника голови Рівненської обласної державної адміністрації Ю.Приварського.

Комісією констатовано, що за попередніми даними загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати станом на 01.05.2017 року складає 51 196,5 тис.грн, що на 45846,5 тис.грн., або у чотири з половиною рази більше, ніж на 01 січня 2017 року.

У Рівненській області заборгованість із виплати заробітної плати налічується на 11 підприємствах – боржниках, із них – 6 економічно активних підприємств, 5 – підприємств банкрутів.

Першочергову увагу на засіданні було приділено стану погашення заборгованості із заробітної плати у ПАТ «Рівнеазот», оскільки 

в структурі загального боргу серед економічно активних підприємств по області борг на ПАТ «Рівнеазот» складає 92,6 відсотка, або 45 332,7 тис.грн. станом на 01.05.2017 року. Окрім цього, надійшло понад 2 800 заяв від найманих працівників ПАТ «Рівнеазот» для реєстрації їх в центрі зайнятості міста Рівного.

 Також на засіданні комісії заслухані звіти керівників інших підприємств-боржників області: ДП «Рівненський автомобільний ремонтний завод», ПрАТ «Рівнеліфт». Враховуючи те, що стан соціально-трудових відносин на вказаних підприємствах залишається напруженим, начальник відділення НСПП в Рівненській області М.Красько поінформував членів комісії про вжитті Відділенням в поточному році заходи із сприяння вирішенню колективного трудового спору (конфлікту)  у ДП «РАРЗ» та запобігання їх виникненню на ряді інших підприємств.

За результатами роботи комісії прийнято відповідне рішення, яке передбачає вжиття невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, забезпечення дотримання складених графіків ліквідації боргів по зарплаті, тощо.

Після засідання обласної комісії у Відділенні проведено  робочу нараду, під час якої окреслені завдання як для фахівців Відділення, так і позаштатних інституцій Служби щодо продовження роботи по поліпшенню стану соціально-трудових відносин на підприємствах області з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх вирішенню в межах компетенції відповідно до чинного законодавства.