Відділення
Національної служби посередництва і примирення
в Рівненській області

На Рівненщині обговорено стан соціально-трудових відносин в медичній галузі

О. Турчинська, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області

 

Виконуючі свої функції та завдання Відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області постійно здійснює моніторинг стану соціально-трудових відносин в трудових колективах бюджетної сфери, в тому числі і в закладах та установах охорони здоров’я області.

Оскільки 08 серпня 2017 року Президія Профспілки працівників охорони здоров’я України на своєму засіданні прийняла рішення про проведення у першій половині вересня Всеукраїнської акції протесту, працівниками Відділення 11 серпня 2017 року проведено робочу зустріч із головою  Рівненської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України С.Боровцем з метою з’ясування ситуації в медичній сфері області.

Під час зустрічі встановлено про готовність членів профспілки долучитись до проведення Всеукраїнської акції протесту. Основними вимогами медиків є підвищення рівня заробітної плати та ліквідація «зрівнялівки» в оплаті праці висококваліфікованих працівників, що викликана новаціями в законодавстві з оплати праці та яка порушила диференціацію оплати праці працівників з 1 по 12 тарифних розрядів Єдиної тарифної сітки.

Викликає стурбованість у профспілки і постійне недофінансування медичної галузі та питання реформування системи охорони здоров’я. Зокрема, нестача коштів на фінансування закладів та установ охорони здоров’я є в Дубровицькому,  Дубенському, Млинівському, Радивилівському районах області, що в окремих випадках спричиняє несвоєчасну виплату заробітної плати працівникам та може погіршувати соціально-трудові відносини в колективах. Тому Відділення триматиме на постійному контролі розвиток  ситуації в трудових колективах закладів охорони здоров’я цих районів з метою недопущення її загострення.

Крім того, на думку Рівненської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України, реформа у медичній галузі призводить до її руйнації, а нової ефективної і продуктивної системи медичної реформи не утворюється. Профспілка погоджується, що реформувати галузь необхідно, але при забезпеченні конституційного права громадян на якісну та доступну медичну допомогу та створення гідних умов праці медичним працівникам і відновлення статусу лікаря в суспільстві.

Враховуючи важливість обговорюваних на зустрічі, питань працівниками Відділення детально роз’яснено положення Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та домовлено тримати постійний зв'язок з метою розв’язання можливих протиріч у правовий спосіб.