Відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області (далі – відділення НСПП в Рівненській області) упродовж 2017 року виконувало свої завдання і функції, визначені Законами України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «Про соціальний діалог в Україні», Положенням про Відділення, наказами та розпорядженнями Голови НСПП.
З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та стабілізації стану соціально-трудових відносин відділення НСПП в Рівненській області здійснювало заходи щодо усунення 41 чинника дестабілізації цих відносин, що виникли на 36 підприємствах, установах, організаціях регіону. Попереджено за вказаний період виникнення 24 колективних трудових спорів (конфліктів), ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму 7189,9 тис.грн. на підприємствах, які перебували на обліку Відділення.
Найбільш поширеними причинами ускладнення відносин між роботодавцями та найманими працівниками залишались ті, що виникли у зв’язку з невиконанням роботодавцями законодавства про працю, у т.ч. в частині заборгованості із виплати заробітної плати, порушення термінів виплати поточної заробітної плати.
Також у 2017 році відділення НСПП в Рівненській області здійснювало сприяння вирішенню 2 колективних трудових спорів (конфліктів), з яких 1 вирішено. З метою пошуку взаємоприйнятних рішень, задоволення вимог найманих працівників відбулося 7 засідань примирних комісій та 39 узгоджувальних зустрічей між сторонами спорів, в яких брали участь і працівники відділення НСПП в Рівненській області. В цілому на підприємствах, де зареєстровані колективні трудові спори (конфлікти), за сприянням відділення НСПП в Рівненській області, за 2017 рік ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 1404,5 тис.грн.
В результаті своєчасних заходів відділення НСПП в Рівненській області, скоординованих з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками та їх об'єднаннями, роботодавцями та їх об’єднаннями, вдалось запобігти проведенню стихійних страйків, акцій протесту, що безпосередньо пов’язані із припиненням роботи на підприємствах, в установах, організаціях області та зберегти соціальну стабільність в регіоні.
Працівники Відділення НСПП на постійній основі брали участь у проведенні науково-практичних семінарів, організованих Рівненською обласною державною адміністрацією, Головним управлінням юстиції у Рівненській області, Федерацією профспілок Рівненської області, читали лекції на курсах підвищення кваліфікації державних службовців, у центрах зайнятості населення тощо.
У відділенні НСПП в Рівненській області на протязі року проводився прийом громадян з особистих питань. Особам, які зверталися, надавалися необхідні правові консультації, роз'яснення законодавчих актів, тощо. У звітному періоді працівники Відділення розглянули 121 звернення, прийняли 104 громадян.
Упродовж звітного періоду відділення НСПП проводило роботу з підвищення рівня правової обізнаності профспілок та їх об’єднань, роботодавців, із застосування норм Закону України «Про соціальний діалог в Україні» у процесі здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності на територіальному рівні. У результаті проведеної роботи до відділення НСПП протягом 2017 року звернулось 3 суб’єкти сторін профспілок Рівненської області, які отримали свідоцтва про відповідність критеріям репрезентативності.
У напрямі інформування громадськості про діяльність НСПП, підготовлено і розміщено 8 публікацій в обласних, міських, районних газетах («За відродження», «Рівне вечірнє», «Вільне слово» тощо) та 47 - на сайтах сторін соціального діалогу та відділення НСПП в Рівненській області.
З метою підвищення правових знань сторін соціально-трудових відносин про нові законодавчі та нормативно-правові акти з питань трудового законодавства, розповсюдження передового досвіду по врегулюванню конфліктних ситуацій, розв’язанню колективних трудових спорів (конфліктів) відділенням НСПП в Рівненській області на протязі року велась постійна робота по пропаганді Бюлетеня Національної служби посередництва і примирення. На 2017 рік в області було передплачено 69 примірників видання.
Відділення і надалі здійснюватиме заходи щодо сприяння своєчасному вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), запобігання їх виникненню та стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях області, забезпечуватиме розвиток соціального діалогу і поширення поінформованості сторін соціально-трудових відносин області.