І.Нечипорик, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області
З метою реалізації покладених на Національну службу посередництва і примирення завдань та функцій, відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року № 1258/98, із змінами, відділення НСПП в Рівненській області, в рамках укладених угод, постійно взаємодіє з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками, роботодавцями та їх об’єднаннями, що сприяє покращенню соціально-трудових відносин в області.
Так, на виконання положень угоди про взаємодію між відділенням НСПП в Рівненській області та Департаментом соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації, 21 лютого 2018 року відбулась робоча зустріч начальника Відділення Миколи Краська та в.о. директора Департаменту Олексія Шамака, під час якої підведено підсумки спільної роботи за 2017 рік. Зокрема, згідно угоди сторони здійснювали роботу, спрямовану на поліпшення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях Рівненської області, запобігання виникненню колективних трудових спорів та сприяння своєчасному їх вирішенню, тощо. Слід зазначити, що активна співпраця між державними органами ведеться понад 15 років і набула сталого характеру.
Особливо важливим аспектом взаємодії є функціонування інформаційно-консультаційних центрів Національної служби посередництва і примирення, які створенні при міських та районних управліннях праці та соціального захисту населення. Вказані Центри, яких по області налічується 20, надають консультації та роз’яснення найманим працівникам та роботодавцям стосовно застосування законодавства про працю, порядку вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), а також успішно співпрацюють з районними та міськими адміністраціями та оперативно відслідковують стан соціально-трудових відносин безпосередньо в трудових колективах. Представниками Відділення НСПП та Департаменту соцзахисту періодично здійснюються виїзди до інформаційно-консультаційних центрів НСПП, під час яких завідувачам Центрів надається методична допомога та проводиться спільний прийом громадян.
Під час зустрічі сторони відмітили, що плідна взаємодія між державними органами сприятиме подальшому поліпшенню стану соціально-трудових відносин, зменшенню випадків його дестабілізації та в цілому рівня конфліктності у трудових колективах області. За результатами робочої зустрічі прийнятті відповідні рішення та затверджені планові завдання на 2018 рік, які передбачають проведення спільних нарад, семінарів, колегій, участь у комісіях з питань розгляду стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області.