Культін Д.О., головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області
14 грудня 2018 року в Національному університеті водного господарства та природокористуваннявідбулась ІІ Міжнародна науково-методична конференція на тему «Децентралізація влади, проведення реформ в Україні. Сучасний стан та проблеми підготовки кадрів для об’єднаних територіальних громад». В конференції взяли участь представники наукового середовища області, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області, а також науковці Академії ім. Якуба з Парадижа у Гожуві Великопольському Республіки Польщі.
Основною метою конференції було обговорення фундаментально-прикладних і методичних питань функціонування і розвитку об’єднаних територіальних громад в Україні.
Учасники заходу в цікавій дискусії розглянули економічні й фінансові аспекти децентралізації в Україні, підготовку кадрів задля проведення реформи децентралізації, природоресурсні, інформаційні, інноваційні технології та забезпечення логістики.
Із доповіддю серед присутніх виступив радник Голови Національної служби посередництва і примирення Микола Красько, який розкрив питання публічного адміністрування і правового забезпечення реформи децентралізації та стану соціально-трудових відносин у процесі вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).
З особливою цікавістю розглянуто міжнародний досвід проведення реформ місцевого самоврядування на прикладі територіальних громад Республіки Польщі, про який поінформував професор Академії ім. Якуба з Парадижа Януш Собонь. Зокрема, він повідомив, що незважаючи на всі успіхи проведення реформ, в Польщі залишається чимало питань, які потребують нагального вирішення, зокрема, щодо нестачі трудових ресурсів для продовження зростання економіки тощо. Також Я.Собонь відмітив, що в Україні реформи відбуваються у правильному напрямі та побажав подальших успіхів у їх запровадженні.
Після завершення конференції у невимушеній атмосфері відбулась зустріч представників відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області із науковцями Академії ім. Якуба з Парадижа Республіки Польщі, на якій обговорено досвід наших польських колег у питаннях врегулювання конфліктів, спорів та вирішенні інших проблем трудового характеру, що виникають між найманими працівниками і роботодавцями. Окрім цього проведений обмін контактними даними та домовлено у 2019 році налагодити дієву співпрацю з метою впровадження в України сучасних методів та форм вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) враховуючи досвід країн Європейського Союзу.