Відділення
Національної служби посередництва і примирення
в Рівненській області

Під час засідання «круглого столу» обговоренні питання прозорості місцевих бюджетів під час реформи із децентралізації влади

None

Дмитро Культін, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області

На виконання Плану роботи Національної служби посередництва і примирення на 2019 рік з метою популяризації правової культури серед учасників соціально-трудових відносин та напрацювання пропозицій щодо подальшої адаптації національного законодавства до стандартів Міжнародної організації праці та Європейського Союзу, представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області та Національного університету водного господарства та природокористування беруть участь у спільних заходах, де обговорюються наукові підходи та практичне впровадження державних реформ.

Зокрема, 19 лютого 2019 року, працівники відділення НСПП в Рівненській області взяли участь в роботі «круглого столу», де також були присутні представники Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети», Рівненської міської ради, Ради реформ Рівного, Національного університету водного господарства та природокористування, засобів масової інформації та громадськості. На засіданні «круглого столу» заслухано інформацію та обговорено стан прозорості місцевих бюджетів, особливо в умовах реформи із децентралізації влади.

Детально зазначене питання розкрив представник Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети» на Рівненщині Микола Орлов, який повідомив, що Методологія оцінки прозорості місцевих бюджетів розроблена Фондом «Східна Європа» в співпраці з Асоціацією міст України в рамках проекту «Публічні бюджети від А до Я: Інформування, активізація та залучення громадянського суспільства» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Під час оцінки вивчається відкритість бюджетної інформації та документів; прозорість прийняття рішень, пов’язаних із бюджетом, залучення громадян до його формування; активність застосування інновативних практик бюджетної відкритості та прозорості. В кінцевому результаті щорічно формується індекс прозорості місцевих бюджетів для міст та об’єднань територіальних громад (ОТГ). Зокрема, за 2018 рік вказаних індекс сформованих для 37 міст та низки ОТГ.

Учасники «круглого столу» дійшли спільної думки, що прозорість місцевих бюджетів необхідна для розвитку громади, адже це може покращити фінансування бюджетних установ і закладів, значно здешевити здійснення соціальних проектів, в урахуванням прикладів інших місцевих громад, дозволить сприяти забезпеченню соціальної стабільності в трудових колективах.