Відділення
Національної служби посередництва і примирення
в Рівненській області

На розширеному засіданні обговорені спільні заходи по виконанню угоди про взаємодію

None

Дмитро Культін, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області

В процесі виконання планових завдань відділення  Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області активно здійснює взаємодію із об’єднаннями і організаціями профспілок та роботодавців області,  в рамках укладених з ними угод про взаємодію. Щорічно проводиться аналіз проведеної спільної роботи за минулий рік та намічаються першочергові заходи та завдання, які необхідно вирішити з метою поліпшення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях області, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння своєчасному їх вирішенню.

З цією метою 26 лютого 2019 року під головуванням радника Голови Національної служби посередництва і примирення М.Краська відбулось розширене засідання представників відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області та Об’єднання організацій роботодавців Рівненської області. В засіданні також взяли участь голова Об’єднання  організацій роботодавців Рівненської області В.Боярчук, заступник начальника Відділення Т.Фокіна, інші представники Відділення та Об’єднання. На засіданні було обговорено хід виконання у 2018 році угоди про взаємодію.

Зокрема, під час свого виступу М.Красько відзначив значний внесок представників Відділення та Об’єднання у забезпечення соціальної стабільності в трудових колективах підприємств області. Завдяки цьому наймані працівники у минулому році не вдавались до проведення стихійних страйків. Він також відмітив, що за 2018 рік в області проводилась планомірна робота по врегулюванню 5 колективних трудових спорів (конфліктів), з яких 4 позитивно вирішенні, а також по запобіганню виникненню колективних трудових спорів на 81 підприємстві, установі, організації. Серед цих підприємств значна частина належить до Об’єднання організацій роботодавців Рівненської області і тому з його боку надавалась необхідна допомога Відділенню з метою вирішення конфліктів.

Голова Об’єднання організацій роботодавців Рівненської області В.Боярчук відзначив, що у 2018 році спільна робота проводилась у різних напрямах, в тому числі під час роботи тристоронньої соціально-економічної ради, на засідання якої  запрошувались представники Відділення, а також під час консультаційно-експертної ради, до якої входили представники сторін соціального діалогу та органів влади.

Учасники засідання відзначили, що для спільної роботи ваговим залишається оперативний обмін інформацією про стан соціально-трудових відносин в трудових колективах, особливо, яка стосується питань заборгованості із виплати заробітної плати, або несвоєчасної її виплати, незабезпечення безпечних умов праці на виробництві чи інших порушень охорони праці. Адже в багатьох випадках конфлікти між найманими працівниками і роботодавцями мають прихований характер, через побоювання працівників втратити роботу, або відсутність в них відповідних знань про можливість врегулювання спірних питань у цивілізований спосіб за столом переговорів. В кінцевому результаті обмін інформацією дасть можливість своєчасно реагувати на погіршення стану соціально-трудових відносин та сприятиме вжиттю відповідних упереджувальних заходів.

По завершенню засідання  визначено нові напрями роботи, спрямовані на своєчасне вирішення проблемних питань, пов’язаних із соціально-трудовими відносинами, та окреслено заходи, спрямовані на захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів, як найманих працівників, так і роботодавців.