О.Турчинська, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області
26 червня 2019 року в Рівненській обласній державній адміністрації відбулось чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під голловуванням в.о. голови Рівненської обласної державної адміністрації І.Тимошенко. В засіданні комісії взяли участь представники департаментів облдержадміністрації, територіальних управлінь центральних органів виконавчої влади, а також керівники підприємств, на яких існує заборгованість із виплати заробітної плати. Також в засіданні комісії взяла участь начальник відділення НСПП в Рівненській області Т.Фокіна.
На засіданні було розглянуто стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 01 червня 2019 року. Зокрема, за статистичними даними загальна сума заборгованості із заробітної плати на 01.06.2019 року становить 12638,0 тис.грн., що на 15441,4 менше ніж на 01 січня 2019 року.
Станом на 01 червня 2019 року заборгованість із виплати заробітної плати налічується на 6 підприємствах-боржниках, із них – 3 економічно активних підприємства, 3 підприємства банкрути. Найбільший борг має економічно-активне підприємство ДП «Рівненській автомобільний ремонтний завод» - 6779,0 тис. грн., та ПАТ «Рівнеазот» - 5297,2 тис.грн.
Т.Фокіна, начальник відділення НСПП в Рівненській області, поінформувала про виникнення колективного трудового спору між найманими працівниками Державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод» міста Рівного та адміністрацією Державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод» міста Рівного. Зазначила, що фінансово-економічний стан підприємства продовжує залишатись незадовільним, у зв’язку із незначними обсягами робіт, що виконує завод, та відсутністю державного замовлення з боку ДК «Укроборонпром». Тому повністю самостійно ліквідувати борги по заробітній платі підприємство не в змозі. Зазначила, що оскільки ДП «РАРЗ» є державним комерційним підприємством, що передане в управління Державному концерну «Укроборонпром», задоволення вимог найманих працівників значною мірою залежить від компетенції останнього. А тому запропонувала спільно з місцевими органами виконавчої влади, відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліків)» скоординувати спільні дії щодо розв’язання даного спору.
З огляду на це, одним з пунктів рішення комісії, було рекомендовано відділенню Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області спільно з місцевими органами виконавчої влади, громадськими організаціями сприяти взаємодії сторін у процесі врегулювання колективного трудового спору (конфлікту) на ДП «РАРЗ».
Після засідання обласної комісії у Відділенні проведено робочу нараду, під час якої окреслені завдання для фахівців Відділення Служби щодо взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, з метою продовження роботи по поліпшенню стану соціально-трудових відносин на підприємствах області, запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприянню їх вирішенню.