О.Турчинська, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області
20 серпня 2019 року відбулась робоча зустріч начальника відділення НСПП в Рівненській області Т.Фокіної із директором Департаменту агропромислового комплексу Рівненської ОДА Н.Переходько.
В ході зустрічі було обговорено стан соціально-трудових відносин в трудових колективах агропромислової галузі Рівненщини та констатовано, що на сьогодні вагомих причин для його ускладнення немає. Н.Переходько зазначила, що сільське господарство області становить майже чверть її валового внутрішнього продукту та забезпечує продовольчу безпеку для громадян області, а переробну промисловість сировиною, створюючи основу експортного потенціалу. Вкладаються власні кошти підприємств та залучені кредитні ресурси в модернізацію виробництв, зокрема створення сучасних комплексів у птахівництві, будівництво лінії з переробки соняшнику, введення в дію системи крапельного зрошення в ягідництві та овочівництві. Пріоритетними напрямами розвитку агропромислового комплексу є розвиток молочного скотарства, нарощення обсягів виробництва молока та підвищення його якості, розвиток органічного сільського господарства та виробництва продуктів харчування, розвиток сільськогосподарської дорадчої діяльності.
Разом із позитивними тенденціями розвитку сільського сподарського виробництва для сільських територій області більшого стрими стають такі проблеми, як незадовільний стан зайнятості, недостатне зростання доходів населення, трудова міграція.
В свою чергу, Т.Фокіна поінформувала про те, що на обліку Відділення із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебуває конфліктна ситуація між найманими працівниками та роботодавцем - Рівненським обласним Фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, у зв’язку із наявністю розбіжностей з питань невиконання вимог законодавства про працю. Відтак, вказана установа внесена у базу даних підприємств, що відзначаються підвищеною конфліктністю. Директором Департаменту повідомлено, що механізму швидкого розв’язання конфліктної ситуації в даному трудовому колективі наразі не винайдено. Однак, за таких обставин, разом із засновником – Рівненською ОДА, вишукується спільний комплекс правових та організаційно-технічних заходів, спрямованих на врегулювання розбіжностей.
За підсумками зустрічі акцентовано увагу на необхідності пошуку можливих шляхів розв’язання конфліктної ситуації в межах правового поля. Домовлено тримати постійний зв'язок з метою недопущення екскалації конфліктної ситуації в даному трудовому колективі та сприяти налагодженню соціального діалогу.