Відділення
Національної служби посередництва і примирення
в Рівненській області

Співпраця відділення НСПП в Рівненькій області з галузевою профспілкою працівників споживчої кооперації на порядку денному

None

О. Турчинська, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області

Відповідно до укладеної угоди про співпрацю 02 вересня 2019 року відбулась робоча зустріч начальника відділення НСПП в Рівненській області Фокіної Т.М. із головою Рівненської обласної організації профспілки працівників споживчої кооперації Вознюком М.Б.

Під час зустрічі був обговорений загальний стан соціально-трудових відносин в галузі. Голова галузевої профспілки поінформував, що на сьогодні Спілка споживчих товариств Рівненської  області –  це багатогалузевий господарський комплекс із  високим матеріально-технічним і кадровим потенціалом. Основними галузями діяльності єторгівля, ресторанне господарство, виробництво, заготівлі, платні послуги.Організаційно система включає 9 райспоживспілок, 5 районних споживчих товариств, 33 сільських    споживчих     товариства,  гуртово-роздрібне об’єднання, 2 гуртово-роздрібних підприємства, виробниче автотранспортне об’єднання, торгову базу облкооплісбудторгу, заготівельно-виробниче підприємство, заготівельно-виробничо-збутовий комбінат, сільськогосподарсько-виробничий кооператив, контору  матеріально-технічного постачання,   кооперативний економіко-правовий коледж. Споживспілка  входить до складу Центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки).

Підприємства та організації Рівненської облспоживспілки здійснюють свою діяльність на умовах самофінансування та отримання прибутку. Завдяки налагодженій та результативній діяльності заробітна плата виплачується вчасно. Крім того, відповідно до умов колективних договорів працівники забезпечені додатковим соціальним пакетом, у вигляді доплат, допомог, путівок, організації досуга тощо.Зокрема,  за сприяння профспілки спільно із дирекцією Рівненської АЄС, у серпні 2019 року відбулась ХІ спартакіада працівників спожичої кооперації, яка була присвячена Дню Незалежності України. Метою спартакіади була популяризація здоровою способу життя.

Окремо М.Вознюк звернув увагу і на основні проблеми галузі, що певною мірою позначаються і на стані соціально-трудових відносин.  Зокрема, одними із головних є: плинність кадрів та порівняно низький рівень заробітної плати;  перехід працездатного населення у сферу малого та середнього бізнесу та внаслідок цього потреба у фахових спеціалістах, трудова міграція молодого працездатного населення за кордон.

Зауважив, що розбіжності, які виникають між сторонами соціально-трудових віносин, намагаються вирішувати виключно в конструктивному правовому руслі, шляхом пошуку компромісних рішень.

Наприкінці зустрічі Т.Фокіна зазначила,  що соціальний діалог є одним з ефективних механізмів узгодження соціально-економічних інтересів найманих працівників із метою досягнення соціальної злагоди, миру і спокою в трудових колективах облспоживспілки. Соціальний діалог сприяє досягненню соціального миру та порозумінню, що є важливою умовою забезпечення соціальної стабільності та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).