Відділення
Національної служби посередництва і примирення
в Рівненській області

«Начальником відділення НСПП в Рівненькій області взято участь у IV звітно-виборній конференції Рівненської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери»

None

О. Турчинська, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області

12 вересня 2019 року у місті Рівному відбулась IV звітно-виборна конференція Рівненської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери. В роботі конференції взяли участь заступник Голови організації профспілки працівників соціальної сфери України Башкірєва Г.М., заступник Голови Федерації профспілок Рівненської області М.Рожко, заступник директора Департаменту соцзахисту Рівненської ОДА А.Закусілова,  а також начальник відділення НСПП в Рівненській області Т.Фокіна.

І.Григорчук, голова обласної організації Профспілки  працівників соціальної сфери (далі - Профспілка), виступила зі звітом за період роботи з 01 вересня 2014 року по 12 вересня 2019 року. Зазначила, що головним завданням Ради обласної організації Профспілки є  удосконалення діяльності виборних профспілкових органів  по представництву, захисту трудових та соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки, підвищення ролі та авторитету профспілкових організацій у вирішенні питань забезпечення конституційних прав і гарантій членів Профспілки через застосування нових  осучаснених форм і методів соціального діалогу, підвищення ролі громадського контролю у сфері соціально-трудових відносин, ефективну правозахисну роботу.

Т.Фокіна, начальник відділення НСПП в Рівненській області  в своєму виступі наголосила на плідній співпраці з Профспілкою, завдяки якій вдалося запобігти виникненню колективних трудових спорі (конфліктів) на шести підприємствах соціальної сфери. Зауважила, що з огляду на останні трансформації, які відбуваються на даний час, головам первинних профспілкових організацій потрібно чітко відстоювати інтереси найманих працівників соціального захисту населення. Передусім, - щодо  масового скорочення штатної чисельності працівників соціальної сфери всупереч діючим нормативно-правовим актам, а також щодо дотримання вимог чинного законодавства в частині  попереднього погодження з первинними профспілковими організаціями при визначенні гранічної чисельності працівників тощо. Зазначила, що застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)»  конструктивно допомогає у захисті соціально-трудових інтересів найманих працівників та сприяє розв’язанню конфліктних ситуацій у межах правового поля.

Підсумовуючи свій виступ, наголосила на тому, що тісна взаємодія із сторонами спору у питаннях врегулювання конфліктних ситуацій призводить до позитивних результатів проведеної роботи, скеруванням сторін до вирішення спірних питань у правовому руслі, виокремлення шляхів врегулювання розбіжностей між найманими працівниками та роботодавцями на доконфліктній стадії шляхом переговорів та здійснення своєчасних превентивних дій з метою зниження рівня конфліктогенності та соціальної напруги в трудових колективах Рівненщини.

З метою продовження подальшої плідної співпраці домовлено тримати постійний зв'язок.