24 жовтня 2019 року відбулась робоча зустріч Радника Голови НСПП в Рівненській області М. Краська з заступником голови Рівненської ОДА С. Богатирчук-Кривко, під час якої обговорено питання щодо сприяння своєчасному вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), запобіганню їх виникненню, забезпеченню здійснення соціального діалогу, виробленню узгоджених пропозицій щодо розвитку соціально-економічних і трудових відносин по Рівненській області.
Так, відділенням Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області за 9 місяців 2019 року здійснювалось сприяння вирішенню 7 колективних трудових спорів (конфліктів), де 6 колективних трудових спори (конфлікти) виникли в 2019 році.
На даний час невирішеним в області залишається колективний трудовий спір (конфлікт) між найманими працівниками та адміністрацією державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод» міста Рівного, де вимога працівників стосується погашення заборгованості із заробітної плати. Не дозволяє оперативно вирішити колективний трудовий спір (конфлікт) те, що підприємство не отримує протягом останніх років державного замовлення на ремонт військової техніки. Роботи, які проводить завод, є незначними і не дозволяють погасити заборгованість із виплати заробітної плати, що має тенденцію до зростання.
Окрім цього, у своїй роботі Відділення приділяє підвищену увагу запобіганню виникнення колективних трудових спорів (конфліктів). На сьогодні ситуація в закладах галузі освіти і науки, охорони здоров’я та культури є складною через недостатність фінансового забезпечення. Невдоволення працівників цих закладів викликає низький рівень заробітної плати та диспропорції в оплаті праці, а основним фактором, що ускладнює стан соціально-трудових відносин, є брак коштів на фінансування закладів та установ до кінця року. Так на обліку Відділення перебуває конфліктна ситуація КНП «Дубенська ЦРЛ», де чинником ускладнення є питання невиконання вимог законодавства про працю в частині недотримання норм статті 115 Кодексу Законів про працю України. В окремих закладах охорони здоров’я області не виплачується матеріальна допомога на оздоровлення під час надання щорічних відпусток тощо.
Відтак, під час робочої зустрічі домовлено створити координаційну групу з метою складення дорожньої карти щодо підприємств, установ, організацій бюджетної сфери Рівненської області з метою вироблення конкретних заходів по усуненню конфліктогенних чинників.
Наприкінці зустрічі М.Красько зауважив, що результати діяльності не були б настільки вагомими без плідної взаємодії і співпраці із місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями і організаціями профспілок і роботодавців області, та, зокрема, із Рівненською обласною державною адміністрацією.
Як зазначила С. Богатирчук-Кривко, конструктивна взаємодія між державними органами сприятиме збереженню соціальної стабільності в області.