Відділення
Національної служби посередництва і примирення
в Рівненській області

Робоча зустріч начальника відділення НСПП в Рівненській області та директора Департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА

None

З метою реалізації покладених на Національну службу посередництва і примирення завдань та функцій, відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року № 1258/98, із змінами,  відділення НСПП в Рівненській області (далі - Відділення), в рамках укладених угод, постійно взаємодіє з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками, роботодавцями та їх об’єднаннями, що сприяє покращенню соціально-трудових відносин в області.

Так, на виконання положень Угоди про взаємодію між Відділенням та Департаментом соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації (далі - Департамент), 13 липня 2020 року відбулась робоча зустріч начальника Відділення Т.Фокіної та директора Департаменту О. Шамака, під час якої обговорено спільну роботу у 1 півріччі 2020 року.

   Окремо увагу було звернуто на стан соціально-трудових відносин в трудових колективах структурних підрозділів Департаменту та у підпорядкованих спеціалізованих закладах з надання соціальних послуг. Директором департаменту повідомлено, що стан соціально-трудових відносин у вказаних колективах стабільний.

Також зазначено, що оздоровча кампанія влітку 2020 року буде проходити із врахуванням карантинних заходів щодо запобігання поширення гострореспіраторної вірусної інфекції COVID-19. Станом на сьогодні  уточнюють раніше заплановані заходи та очікують розпоряджень про входження в літній оздоровчо-відпочинковий сезон від Уряду. Загалом на проведення оздоровчої кампанії цього року заплановано використати 8,0 млн. гривень з обласного та місцевих бюджетів, що також забезпечить зайнятість працівників даних закладів. Втім, у зв’язку з із врахуванням карантинних заходів ці показники переглядатимуться.

Окрім цього обговорено результати діяльності інформаційно-консультаційних центрів Національної служби посередництва і примирення, які створенні при міських та районних управліннях праці та соціального захисту населення. Вказані Центри, яких по області налічується 20, надають консультації та роз’яснення найманим працівникам та роботодавцям стосовно застосування законодавства про працю, порядку вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), а також успішно співпрацюють з районними та міськими адміністраціями та оперативно відслідковують стан соціально-трудових відносин безпосередньо в трудових колективах.

Крім того представники Відділення та Департаменту за вказаний період здійснювали необхідні завдання із проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності сторін профспілок і роботодавців на територіальному рівні.

Під час зустрічі сторони відмітили, що плідна взаємодія між державними органами сприятиме подальшому поліпшенню стану соціально-трудових відносин, зменшенню випадків його дестабілізації та в цілому рівня конфліктності у трудових колективах області. За результатами робочої зустрічі прийнятті відповідні рішення та затверджені планові завдання на друге півріччя 2020 року, які передбачають проведення спільних нарад, семінарів, колегій, участь у комісіях з питань розгляду стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області.