Відповідно до пункту 5.7 Плану роботи Національної служби посередництва і примирення на 2020 рік 02-03 вересня 2020 року головним спеціалістом відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області (Відділення) О.Турчинською, на базі комунального навчального закладу «Рівненський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій» Рівненської обласної державної адміністрації (Центр), за допомогою засобів дистанційного зв'язку ZOOM, було проведено дистанційні навчально-практичні семінари спеціальної професійної програми підвищення кваліфікації державних службовців за Модулем «Соціальний діалог», відповідно до навчального плану спеціальної професійної (сертифікатної) програми.
Вказаний модуль включав такі теми навчально—практичних семінарів:
- Соціальний діалог в Україні;
- Колективні трудови спори та порядок їх вирішення;
- Запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Їх прогнозування та сприяння своєчасному їх вирішенню.
У семінарах взяли участь державні службовці структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які не підвищували кваліфікацію упродовж останніх трьох років.
Слухачів було ознайомлено із основними засадами організації та порядку ведення соціального діалогу в межах Закону України «Про соціальний діалог в Україні», функцій Відділення при його здійсненні.
Окрім цього, з метою поширення правових знань про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), прочитано лекції щодо практичного застосування Законів України "Про соціальний діалог в Україні", "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" та практиці їх вирішення в Рівненській області.
Для розкриття тем окрему увагу було привернуто до питань взаємодії Відділення з місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування; їх участі у процесі запобігання виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), їх прогнозуванню та своєчасному їх вирішенню. Висвітлено основні положення Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)»; порядку формування вимог найманих працівників; оформлення документів для вступу в колективний трудовий спір (конфлікт); порядку формування та діяльності примирної комісії і трудовго арбітражу; шляхи та методи розв’язання вирішення конфліктних ситуацій між сторонами соціально-трудових відносин.
По завершенню слухачі поставили запитання, подякували за проведені навчально-практичні семінари та зазначили про актуальність висвітлених тем.