В процесі здійснення своїх завдань, відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області (далі - Відділення) активно співпрацює із об’єднаннями і організаціями профспілок та роботодавців області, в рамках укладених з ними угод про взаємодію. Щорічно, за підсумками проводиться аналіз проведеної спільної роботи за минулий рік та визначаються першочергові заходи та завдання, які необхідно вирішити з метою поліпшення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях області, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння своєчасному їх вирішенню.
Так, з цією метою 5 січня 2021 року відбулася робоча зустріч начальника Відділення Т.Фокіної, радника Голови Національної служби посередництва і примирення М.Краська, голови Об’єднання організацій роботодавців Рівненської області (далі – Об’єднання) В. Боярчука та інших представників Відділення та Об’єднання. На зустрічі було обговорено хід виконання Угоди про взаємодію за 2020 рік, перспективи розвитку подальшого соціального партнерства між Відділенням та Об’єднанням та окреслено основні плани роботи на 2021 рік.
Начальник Відділення Т.Фокіна відзначила про значний внесок представників Відділення та Об’єднання у забезпеченні соціальної стабільності в трудових колективах підприємств області. Доповіла, що за 2020 рік в області проводилась планомірна робота по врегулюванню 15 колективних трудових спорів (конфліктів), 3 з яких вирішенні позитивно, та по запобіганню їх виникнення на 48 підприємствах, установах, організаціях. Серед цих підприємств, частина належить до Об’єднання, тому з його боку надавалась необхідна допомога Відділенню з метою розв’язання конфліктних ситуацій.
Голова Об’єднання В. Боярчук відмітив,що у 2020 році спільна робота проводилась у різних напрямах, в тому числі під час роботи тристоронньої соціально-економічної ради, на засідання якої запрошувались представники Відділення, а також під час роботи консультаційно-експертної ради, до якої входили представники сторін соціального діалогу та органів влади. Звернув увагу на важливості взаємодії у забезпеченні соціальної стабільності в трудових колективах підприємств області, що входять до очолюваного ним Об’єднання.
Учасники зустрічі відзначили, що для спільної роботи вагомим залишається оперативний обмін інформацією про стан соціально-трудових відносин в трудових колективах, особливо, яка стосується питань заборгованості із виплати заробітної плати, або несвоєчасної її виплати, незабезпечення безпечних умов праці на виробництві чи інших порушень охорони праці. Домовлено й надалі тримати постійний зв'язок з метою розв’язання можливих протиріч у правовий спосіб тощо.
Наприкінці зустрічі за вагомий вклад у стабілізацію соціально-трудових відносин та з нагоди 22-ої річниці від дня утворення Національної служби посередництва і примирення В.Боярчуку, за поданням Відділення, було вручено Почесну грамоту та пам’ятний знак Рівненської обласної ради.