12 лютого 2021 року відбулась робоча зустріч начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області (далі - Відділення) Тетяною Фокіною з головою Федерації профспілок Рівненської області (далі – ФПО) Миколою Шершуном.
На зустрічі було обговорено хід виконання Угоди про взаємодію за поточний рік, а також намічені основні напрямки діяльності щодо:
- забезпечення захисту трудових і соціально-економічних прав працівників шляхом здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю;
- сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях, де є профспілкові організації ФПО з метою урегулювання розбіжностей та усунення підстав для виникнення колективних трудових спорів (конфліктів).
Т.Фокіна зазначила, що поряд із численними позитивними прикладами взаємодії Відділення із ФПО та членськими організаціями, що входять до її складу, профспілки все ж не повною мірою використовують законодавство України для колективного захисту прав у сфері трудових відносин. Правова необізнаність сторін, а подекуди пасивність найманих працівників або профспілкових лідерів стримують їх від вступу у колективні трудові спори.
Доповіла, що за 2020 рік в області проводилась планомірна робота по врегулюванню 15 колективних трудових спорів (конфліктів), 3 з яких вирішенні позитивно, та по запобіганню їх виникнення на 48 підприємствах, установах, організаціях. Окремо наголосила на необхідності об’єднання зусиль в ході сприяння вирішенню КТС(К) у ДП «Рівненський автомобільний ремонтний завод» міста Рівного, що виник у червні 2019 року тощо.
М. Шершун зазначив, що у 2021 році планується переукладення угод про взаємодію ФПО з ОТГ, а також їх укладення з новоствореними в області.
Наприкінці зустрічі її учасники відзначили, що для спільної роботи вагомим залишається оперативний обмін інформацією про стан соціально-трудових відносин в трудових колективах, особливо, це стосується питань заборгованості із виплати заробітної плати, або несвоєчасної її виплати, недотримання виконання умов колективних договорів, угод, незабезпечення безпечних умов праці на виробництві чи інших порушень охорони праці, тощо. Домовлено про подальші спільні виїздні заходи в об’єднаних територіальних громадах щодо підвищення рівня правової культури найманих працівників в питаннях колективного захисту трудових прав та інтересів, оперативного розв’язання можливих протиріч у правовий спосіб тощо.