З 19 по 21 травня 2021 року у місті Луцьк, у рамках реалізації Проєкту Міжнародної організації праці "Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні", відбувся навчальний семінар на тему: "Посередництво у врегулюванні колективних трудових спорів" з метою підготовки як новопризначених посередників, так і підвищення кваліфікації діючих посередників НСПП, які сприяють вирішенню колективних трудових спорів у взаємодії з Національною службою посередництва та примирення (НСПП).
Участь у семінарі взяли Голова НСПП Олександр Окіс, заступник Голови НСПП Сергій Гербеда, начальник відділу правового забезпечення НСПП Олександр Акімов, радник Голови НСПП, експерт проєкту МОП Надія Зарько, доктор юридичних наук, професор кафедри приватного та соціального права юридичного факультету Сумського національного аграрного університету Світлана Запара, начальник відділення НСПП у Волинській області Володимир Демидюк, начальник відділення НСПП в Хмельницькій області Сніжана Паюк та трудові арбітри відділення НСПП в Рівненській області.
Модератором семінару виступила радник Голови НСПП, експерт проєкту МОП Надія Зарько, яка ознайомила учасників із програмою навчального курсу "Посередництво у врегулюванні колективних трудових спорів.
Програма була розроблена на основі сертифікаційного курсу з посередництва і примирення та навчального курсу з медіації у трудових спорах, за якими проводилося навчання керівників НСПП та її територіальних відділень Міжнародним навчальним центром Міжнародної організації праці у м. Турин (ITC/ILO), і адаптована з урахуванням потреб і рівня кваліфікації учасників навчального семінару – незалежних посередників, які залучаються до вирішення колективних трудових спорів.
У ході триденного семінару учасники розглянули такі теми: "Посередництво як засіб вирішення трудових спорів", "Основні характеристики процесу посередництва: методи, стилі та етапи", "Управління процесом посередництва", "Основні функції та навички посередника", "Застосування навичок посередника в процесі врегулювання колективних трудових спорів про права та спорів про інтереси".
Навчальний семінар пройшов цікаво, обґрунтовано, на високому рівні з використанням новітніх мультимедійних технологій та був спрямований на надання ґрунтовних знань щодо процесу посередництва, а також щодо практичних якостей і навичок посередникам нової формації, здатних творчо працювати, уникаючи стереотипів та шаблонів.
У ході навчання слухачі брали участь у рольових іграх, під час яких застосовували набуті навички посередника в процесі врегулювання колективних трудових спорів.
По закінченню триденного семінару слухачам вручили відповідні сертифікати.