01 грудня в рамках укладеної Угоди про взаємодію відбулась робоча зустріч керівництва відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області з головою Рівненської обласної організації Профспілки працівників охорони здоров'я України С. Боровцем.
Під час зустрічі обговорено стан соціально-трудових відносин у закладах охорони здоров'я області.
С. Боровець зауважив, що основним чинником, який негативно впливає на стан СТВ у закладах охорони здоров'я, є заборгованість із виплати заробітної плати. Разом із тим звернув увагу, що деякі заклади охорони здоров'я області додатково уклали договори з Національною службою здоров'я України за новим пакетом "Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги" та спромоглися погасити існуючу заборгованість із виплати заробітної плати упродовж 2022 року.
У свою чергу, Т. Фокіна поінформувала, що на обліку відділення з метою запобігання виникненню КТС(К) наразі перебуває 6 закладів охорони здоров'я Рівненської області, у переважній більшості яких наявні розбіжності щодо невиконання вимог законодавства про працю у частині заборгованості із виплати заробітної плати, зокрема: КП "Рівненський обласний фтизіопульмологічний медичний центр" Рівненської обласної ради, КП "Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені Віктора Поліщука" Рівненської обласної ради, КНП "Березнівський центр первинної медичної допомоги" Березнівської міської ради Рівненського району Рівненської області. Окрім цього, у низці медичних закладів працівники переведені на неповний робочий час, що зумовлює напруження стану СТВ.
Зазначила, що фахівцями відділення надаються рекомендації та роз'яснення щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану.
Наприкінці зустрічі визначено спільні дії, спрямовані на поліпшення стану СТВ у трудових колективах медичних закладів та запобігання виникненню КТС(К).